برخی از جاذبه های گردشگری یونان


سررسید آزاده

سررسید های آزاده و معرفی جاذبه های یونان

کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و 3087 جزیره که تنها حدود 300 جزیره آن مسکونی است تشکیل شده است. این کشور کوهستانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد و شهر آتن پایتخت این کشور است.
آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب, پرجمعیت ترین شهر یونان و شهرهای ستالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا دیگر شهرهای بزرگ یونان میباشند. بر اساس آمار اعلام شده 98 درصد مردم این کشور پیرو مذهب ارتدوکس،و بقیه را سایر ادیان تشکیل می دهند آتن زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی می‌باشد. به طور کلی کشور یونان به کشور هزار جزیره معروف است که هر یک از مناطق آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از نظر آب و هوا، زیبایی و طبیعت است. آثار بی‌نظیر تاریخی این شهر از جمله آکروپلیس هر ساله هزاران جهانگرد را به سوی خود جذب می‌کند

درباره یونان بیشتر بدانیم

یونان که با نام رسمی جمهوری یونان شناخته میشود، به لحاظ تاریخی نیز به عنوان هلاس شناخته میشده است،این کشور واقع در جنوب شرقی اروپا است،که در سال 2015 جمعیتی حدود 10،955،000 نفر را در بر داشت. آتن پایتخت کشور یونان و دومین شهر بزرگ بعد از تسالونیکی است.یونان دارای موقعیت استراتژیکی میباشد که در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. واقع در نوک جنوبی شبه جزیره بالکان، دارای مرزهای زمینی با آلبانی به شمال غرب، جمهوری مقدونیه و بلغارستان در شمال، و ترکیه به شمال شرق میباشد. یونان متشکل از نه مناطق جغرافیایی شامل مقدونیه، یونان مرکزی، پلوپونز، تسالی، اپیروس، جزایر دریای اژه (از جمله در Cyclades دودکانیز و)، تراکیه، کرت، و جزایر ایونی. دریای اژه نهفته در شرق سرزمین اصلی، دریای ایونی در غرب، دریای کرتی و دریای مدیترانه در جنوب میباشد. یونان دارای طولانی ترین خط ساحلی در حوضه مدیترانه و در یازدهمین خط ساحلی طولانی در جهان به طول 13،676 کیلومتر (8498 مایل) دارا میباشد، کشور یونان شامل تعداد زیادی جزیره میباشد، که 227 تا از این جزیره ها مسکونی هستند. هشتاد درصد از کشور یونان کوهستانی است، و همینطور کوه المپ با 2918 متر ارتفاع بلندترین قله ی این کشور است. یونان مهد تمدن غرب شناخته میشود،که زادگاه دموکراسی، فلسفه غرب، بازی های المپیک، ادبیات غرب، تاریخ نگاری، علوم سیاسی، اصول عمده علمی و ریاضی، و درام غربی است.از قرن هشتم پیش از میلاد یونان به ایالتهای مختلف و مستقل تقسیم شده است که این مناطق به عنوان پلیس شناخته میشوند که کل منطقه مدیترانه و دریای سیاه را در بر میگیرند.
athens01

تاریخ غنی یونان

یونان کشوری باستانی است و آثار و ابنیه فراوانی در طول هزاران سال، از جنگ و آشوب در امان مانده‌اند. در طول ساخت مترو پیش از بازی‌های المپیک، آثار باستانی زیادی کشف و تصمیم گرفته شد تا در درون دیوارهای مترو قرار داده شود. در نتیجه شما می‌توانید به راحتی کوزه‌ها و سکه‌های باستانی را در حالی که منتظر مترو هستید، ببینید. این امر در کجای دنیا غیر از یونان میسر است؟
athens02

شهر آتن

این شهر پس از بحران اقتصادی سال 2008 ضربه‌ی بزرگی خورد اما بخشی از واقعیت این شهر است که باید نادیده گرفته شود زیرا به هر حال آتن یکی از بهترین مکانی‌هایی است که می‌توان به آنجا سفر کرد. سفر به یونان بدون قدم زدن از «آکروپلیس» تا «پارتنون» کامل نخواهد شد. این پیاده روی یک مقداری طولانی است اما ارزشش را دارد. شما حتماً باید موزه آکروپلیس را ببینید، نکته‌ی جالب موزه‌ی آکروپلیس در کف آن نهفته شده است! کف این مکان از «پلکسی گلس» شفاف ساخته شده است، در نتیجه شما محل‌های فعال حفاری را در زیر پای خود می‌بینید! در آتن رستوران‌ و مغازه‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد؛ ما به شما کافی شاپ «برای آتن» را پیشنهاد می‌کنیم که در پشت بام یک هتل بنا شده است. شما می‌توانید در بعد از ظهر برای یک نوشیدنی سرد تازه و یا در هنگام غروب برای یک کوکتل به آنجا بروید و از منظره نورانی پارتنون لذت ببرید.
village

جزایر‌ شگفت‌ انگیز

سانتورینی، میلوس، رودس، میکونوس و کرت همگی جزایری هستند که در آن‌ها شما این احساس را خواهید داشت که خارج از این جهان هستید و مناظری را می‌بینید که تنها با سفر به یونان آن‌ها را می‌یابید. مشهورترین این جزایر سانتورینی و میکونوس است اما ما شما را به یک کار غیر معقول دعوت می‌کنیم؛ جزایر دیگری نیز هستند که بسیار زیبا هستند اما به دلیل تبلیغات محدود، کمتر توریستی‌اند. جزیره کارپاتوس (Karpathos) که میان کرت و رودس قرار دارد یکی از این جزایر ناشناخته است. پرواز از آتن به کارپاتوس (یکی از جنوبی‌ترین قسمت‌های یونان) کمتر از یک ساعت زمان می‌برد، شما از سفر به این جزیره‌ی کمتر شناخته شده هیچ‌گاه پشیمان نمی‌شوید، مطمئن باشید!