جاذبه های گردشگری فرانسه را بشناسید


سررسید آزاده

سررسید آزاده و معرفی جاذبه های فرانسه

کشور فرانسه شبیه به یک شش‌ضلعی است. بخش وسیعی از کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. پایتخت این کشور پاریس، زبان رسمی آن فرانسوی و واحد پولی این کشور یورو است. شعار ملی آن آزادی، برابری،برادری است و پرچم آن از ۳ رنگ عمودی آبی ،سفید و قرمز تشکیل شده است. سرود ملی فرانسه”مارسییز“[Marseillaise] نام دارد که توسط “روژه دولیس” [Rouget de lisle] که یک ژنرال ارتش فرانسه بود، در استراسبورگ به منظور تشویق سربازان برای مواجه با ارتش آلمان سروده شد و از آنجا که سربازان بندر مارسی هنگام بازگشت از آلمان به پاریس این ترانه را زمزمه می کردند به “مارسییز” معروف شد.

اطلاعات بیشتر در مورد فرانسه و جاذبه های گردشگری

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه بیشترین تعداد توریست را در کل جهان دارا است. این کشور از یک سو با فرهنگ و تاریخ غنی خود و از سوی دیگر با ارزش های آزادی طلبانه و جمهوری خواهانه، نقش مهمی در تاریخ جهان ایفا می کند. فرانسه از پیشگامان تاسیس اتحادیه اروپا است و یکی از پنج عضو اصلی شورای امنیت ملی سازمان ملل متحد است. در سال ۲۰۰۹ فرانسه پنجمین قدرت اقتصادی دنیا بوده است. در آخرین سر شماری جمعیت که در اول ژانویه سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، جمعیت این کشور ۶۶ میلیون نفر بر آورد شد. شایان ذکر است بیش از ۱% جمعیت جهان در فرانسه زندگی می کنند.
sacre coeur

کلیسای سکره کور

کلیسای سکره کور Sacré Coeur این کلیسا که در بالای تپه “مون مارتر”[Monmartre] قرار دارد ، در قرن ۱۸ میلادی ساخته شد و بعد از کلیسای “نتر دام” بیشترین تعداد بازدید کننده را دارد. از آنجایی که این کلیسا بر روی بلندی واقع شده است، تصویری بی نظیر از شهر پاریس را می توان در آنجا مشاهده کرد.
eiffel

برج ایفل

برج ایفل La tour Eiffel برج ایفل در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” به طور موقت برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد و پس از مدتی با وجود مخالفت افراد بسیاری از جمله نویسندگانی چون”امیل زولا”[Emile Zola]، “گی دو موپسان” [Guy de Maupassant]و …، به نماد شهر پاریس تبدیل شد. این برج فلزی که در کنار رود “سن”[La Seine] واقع است، پربازدیدترین بنای جهان است.
elysees

شانزه لیزه

شانزه لیزه Champs Elysées خیابانی معروف در پاریس است که اطراف آن را کافه ها و فروشگاه ها و برند های معروف احاطه کرده است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را “زیباترین خیابان جهان” می‌نامند. هر سال در روز ۱۴ ژوییه که روز جشن ملی فرانسه است، رژه نظامی در این خیابان برگزار می شود. طاق پیروزی [آرک دو تریومف Arc de Triomphe] در وسط این خیابان واقع است. خیابان های معروف دنیا از جمله: “پازه او دو لا رفرما” در مکزیک ،”اونیدا دو ژولیو” در بوینس آیرس،”بنجامین فرانکلین” در فیلادلفیا و ” سمپیون “در شهر میلان از روی این خیابان ساخته شده اند.
ac1adf3b-fbea-4a1c-abdf-ca4766b58fac

موزه ی لوور

موزه ی لوور Le Musée du Louvre این موزه بزرگترین و پربازدید ترین موزه جهان است که تا قبل از انقلاب فرانسه به عنوان کخ سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن به موزه ملی فرانسه تبدیل شد. این موزه علاوه بر آثار باستانی اکثر کشور های دنیا، تابلو های نقاشی و مجسمه های زیبا و باعظمتی از هنرمندان مشهور مانند” لئونارد داوینچی”، “ژان ماسیس”، ” اوژن دلاکروا” و … را در خود جای داده است.
noterdam

کلیسای نتردام

کلیسای نتردام Notre Dame de Paris یکی از زیباترین آثار معماری گوتیک جهان است.این کلیسا شهرت جهانی خود را پس از کتاب” گوژپشت نتر دام” اثر ویکتور هوگو کسب کرد.