برخی از جاذبه های گردشگری سوریه


سررسید آزاده

سالنامه های آزاده و معرفی جاذبه های سوریه

سوریه با ۱۸۵٬۱۸۰ کیلومتر مربع وسعت در جنوب غربی قاره آسیا، کنار دریای مدیترانه و در همسایگی کشورهای ترکیه در شمال، عراق در شرق و جنوب شرقی، اردن در جنوب، اسرائیل در جنوب غربی و لبنان در غرب واقع شده‌است. آب و هوای آن در کناره‌ها و نواحی جنوب غربی معتدل و مرطوب (مدیترانه‌ای)و در سایر نقاط گرم و خشک است. مرتفع‌ترین نقطه آن قله جبل شیخ با ۲۸۱۴ متر ارتفاع است. بندرهای مهم سوریه عبارت‌اند از لاذقیه، طرطوس و بانیاس که در کنار دریای مدیترانه واقع شده‌اند.

جاذبه های گردشگری سوریه

شهر حلب جاذبه های گردشگری زیادی دارد و توریست های زیادی برای دیدن این شهر به حلب می آیند تا از نزدیک این شهر زیبا را ببینندحلب یکی از شهرهای شلوغ و پر رقت آمد سوریه است . حلب بزرگ‌ترین شهر سوریه است که در شمال این کشور واقع شده و یکی از کهن‌ترین شهرهای خاورمیانه محسوب می‌شود. این شهر قدمت زیادی دارد و در زمانی نه چندان دور، پایتخت تجاری سوریه بود. حلب قبل از جنگ داخلی سوریه و اشغال آن توسط تروریست‌ها، شهری شلوغ و پرجنب‌وجوش بود و زندگی در سراسر آن جریان داشت. با سماتک همراه باشید تا با دیدنی‌های این شهر قبل از جنگ و تاریخچه‌ی آن آشنا شوید.

آیا گردشگری می تواند صلح را به سوریه بازگرداند؟
ح‍‍لب شهری است در ۳۵۵ کیلومتری دمشق که از گذشته‌های دور، اقوام و پیروان مذاهب مختلف در آن کنار یکدیگر سکونت داشته‌اند. قبل از جنگ، در خیابان‌های این شهر که قدم می‌زدید، می‌توانستید تاریخ و آثار مربوط به دوران حکومت رومی‌ها، یونانی‌ها و دیگر دوره‌های تاریخی را از نزدیک مشاهده کنید. از این رو در این مقاله می‌خواهیم به معرفی تمامی آثار تاریخی و گردشگری این شهر بپردازیم که قبل از شروع جنگ همگی سرپا بوده و نشان از قدمت دیرینه‌ی حلب داشتند و در مقاله‌های بعد به شما خواهیم گفت که جنگ و تروریست چه بر سر این بناها آورده‌اند.