سفر به اوکراین


سررسید آزاده

معبد پچرسک لاورا اوکراین

اوكراين با جمعيتي حدود 48 ميليون نفر و وسعت 603/700 كيلومتر مربع در غرب روسيه و اروپاي شرقي واقع شده است. در ميان جمهوريهاي شوروي سابق بعد از روسيه از جايگاه نسبتا مناسب علمي و تكنولوژيكي برخوردار است. شهركيف پايتخت آن حدود 4 ميليون نفر جمعيت دارد.اين كشور عليرغم داشتن زمستان نسبتا سرد،‌ دلگير و افسرده كننده، ازطبيعت زيبايي برخوردار است كه با داشتن مراكز توريستي همچون كيف، اودسا، كريما،‌ يالتا و لووف از شهرت نسبتا خوبي در اروپا برخوردار است.زبان رسمي اين كشور اوكرايني است، ‌اما مردم مناطق جنوبي و شرقي آن بيشتر روس زبان هستند. در اوكراين افراد معدودي قادر به صحبت و مكالمه به زبان انگليسي مي باشند. بيش از 80 درصد مردم پيروي كليساي ارتدوكس و بقيه پيرو مذهب كاتوليك مي باشند و اقليت قابل توجهي مسلمان (بين 500 تا 700 هزار نفر) و اقليتي يهودي نيز در اين كشور زندگي مي كنند.واحد پول اين كشور گريوني است كه به طور متوسط هر دلار امريكا معادل 5 گريوني با كمي نوسان قابل تبديل است.

درباره اکراین بیشتر بدانیم

اوكراين عليرغم به ارث بردن برخي از ساختارهاي علمي و صنعتي شوروي سابق از لحاظ سطح زندگي و درآمد و مسايل اجتماعي نسبت به ديگر كشورهاي اروپاي شرقي در سطح پايين تري قرار دارد. طبق آمارهاي رسمي تعداد قابل توجهي بيمار ايدزي در اين كشور وجود دارد كه از اين حيث در اروپا بي سابقه مي باشد. بعد از ايدز، ‌بيماريهاي سل‌‌، هپاتيت و بيماريهاي پوستي و گريپ(نوعي آنژيم ) ‌در اين كشور شايع است. براي اطلاعات بيشتر در مورد اوكراين به وب سايت www.ukraine.org مراجعه شود.
از سال 2005 ، تعداد توریست های خارجی که به کشور اوکراین سفر می کردند افزایش یافته. امروزه ، سالانه بیش از 1.6 میلیون توریست به اوکراین می روند. اگر تصمیم دارید یک سفر تجاری به کیو داشته باشید یا دوست دارید تعطیلات خود را در این شهر زیبا بگذرانید ، ابتدا با جاذبه های دیدنی که شما باید در طول سفرتان ببینید کجاها هستند.
Independence-Square-tabanairline

میدان استقلال

این میدان مرکزی کیف و یکی از میدان های اصلی این شهر است. رویدادهای سیاسی بسیاری در این میدان رخ میدهد و به همین دلیل آن را میدان می نامند. میدان در سراسر دنیا به محلی که طرفداران یوشنکو و انقلاب نارنجی، در اواخر هفته ها در آن به صورت موقت سکنی گزیده بودند مشهور است. میدان، محل مرکزی تجمعات کیف است.
Church-of-St.-Sophia-tabanairline

کلیسای سنت سوفیا

قدیمی ترین کلیسای کیف که در سال ۱۰۳۷ به دستور رهبر قدرتمند کیف، پادشاه یاروسلاو ساخته شد و بعدها در همین مکان به خاک سپرده شد. ۱۳ گنبد طلایی در بالای مجموعه ای از برج های سفید قرار گرفته اند و بهترین مکان برای تماشای آن ها، برج ناقوس ۷۵ متری در ورودی مجموعه است. در بیرون دروازه های این مجموعه، مجسمه ای در گرامیداشت بوگدان ملنیتسکی که در قرن هفدهم کیف را آزاد کرد و به امپراطوری روسیه داد، خودنمایی میکند. این کلیسا در میدان سوفیسکایا واقع شده است.
Bvlgakvf-Museum-tabanairline

موزه بولگاکوف

نمایی جالب و نا متعارف از زندگی مشهورترین نویسنده کیف، میخائیل بولگاکوف بعنوان پسری جوان. آثار درون موزه بر روی محافظ سفید که شرح حال او در زمان جنگ داخلی روسیه در کیف است، و شاهکارهایی همچون مستر و ماگاریتا تمرکز دارند.