سفر به انگلیس ، دانشگاه کمبریج


سررسید آزاده

دانشگاه کمبریج انگلستان

در قلب پایتخت انگلیس جاذبه‌هایی وجود دارند که شاید با دیدنی‌های توریستی معمولی فرق داشته باشند. جاذبه‌های هیجان انگیزی مانند دنیای هری پاتر یا کاخ‌های تاریخی چون باکینگهام که تجربه‌ای سلطنتی را برای شما فراهم می‌کنند. در این مقاله برخی از بهترین جاذبه شهر لندن را گرد آورده‌ایم تا بتوانید از سفرتان بیشترین لذت را ببرید. اگر با کودکان سفر می‌کنید، جاذبه‌هایی مناسب آن‌ها نیز در شهر پیدا می‌شود. از آکواریوم بزرگ «سی لایف» گرفته تا موزه علم و دانش برای خانواده‌ها و کودکان در نظر گرفته شده‌اند.

درباره انگلستان بیشتر بدانیم

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. لندن، پایتخت انگلستان هم با حدود 8 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر اروپاست. علاوه بر گویشهای مختلف که در نقاط مختلف بریتانیا صحبت می کنند، انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است. جمعيت انگلستان حدودا 58 ميليون نفر می باشد.

حدود 5 درصد از جمعيت بريتانيا را خارجيانی تشكيل می دهند كه از كشورهای مشترك المنافع بريتانيا به اين كشور می آيند. مهاجران بسياری نيز از سراسر جهان در بريتانيا سكونت دارند، خصوصا در شهر لندن كه از نظر قومی متنوع ترين شهر جهان است .
مساحت انگلستان 432 , 242 كيلومتر مربع (600, 93 مايل مربع) میباشد. اصطلاح بريتانيا Britain ، بريتانيای كبير (جزيره ای كه شامل انگلستان، ولز و اسكاتلند است) و ايرلند شمالی را در برمي گيرد. بريتانيا تقريبا هم اندازه نيوزيلند و نصف فرانسه است.
Cambridge

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج به لحاظ تاریخی غنی است. ساختمانهای معروف دانشگاه و دانشکده های آن، توریستهای فراوانی را از سراسر جهان به خود جذب میکند. اما موزه ها و مجموعه های دانشگاه نیز گنجینه های بسیاری را در خود حفظ کرده اند که به برخی از فعالیت های پژوهشی دانشگاه و دانشجویان در گذشته و حال بینش هیجان انگیزی می بخشد.
44dbb021-d773-47f2-a8a4-08f37f589f48

کاخ باکینگهام

اقامتگاه رسمی ملکه در لندن، ۷۷۵ اتاق عظیم دارد. اینجا یکی از معدود کاخ‌های سلطنتی است که هنوز هم مورد استفاده واقع می‌شود. ۱۹ اتاق‌ مجلل و خیره کننده کاخ طی ماه‌های تابستان به روی گردشگران باز هستند. این اتاق‌های باشکوه با ارزشمندترین گنجینه‌های مجموعه سلطنتی شامل نقاشی‌هایی از «رامبراند»، «روبَنس» و «وان دایک» تزئین شده‌اند. نمایشگاه ویژه‌ای که امسال برپا شده، به هدایای سلطنتی اختصاص داشته و داستان حکومت ملکه را طی ۶۵ سال گذشته با هدایای رسمی که دریافت کرده شرح می‌دهد. در این مجموعه هدایایی از جان اف کندی، نلسون ماندلا و چهره‌های دیگر بسیاری به چشم می‌خورد.
0aa5acb0-2e9e-4aad-bfc3-3865753ebd29

چرخ و فلک کوکا کولا لاندن آی

«کوکا کولا لاندن آی» (Coca-Cola London Eye) یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های افق شهر لندن به شمار می‌رود. از بالای کابین‌های این چرخ و فلک عظیم، زیباترین و خیره کننده‌ترین مناظر شهر را می‌توانید ببینید. این سازه ۱۰ تنی می‌تواند به طور همزمان در یک کابین تا ۲۵ نفر را بگرداند. پس اگر می‌خواهید مناظر به یادماندنی و ویژه‌ای از بیش از ۵۵ جاذبه معروف لندن را به طور یک جا تماشا کنید، این سواری نیم ساعته را از دست ندهید.