برخی از جاذبه های گردشگری تایلند


سررسید آزاده

سررسید آزاده و معرفی جاذبه های گردشگری تایلند

تایلند کشوری زیبا در جنوب شرق آسیا و دارای جاذبه های توریستی و تفریحی زیبایی نظیر شهرهای ساحلی و جزایر بسیار زیبا و همچنین دارای دیدنی های بسیار متنوعی همراه با فستیوالهای گوناگون میباشد.جالب است بدانید تقریبا 100 % توریست هایی که به تایلند سفر میکنند مجدد برنامه ریزی سفر به این کشور را دارند.

کشور تایلند دارای مناطق سر سبز و ساحل های استوایی همراه با تفریحات متنوع دریایی نظیر ،حمام آفتاب، غواصی و قایق سواری میباشد. تقریبا با هر سلیقه، مقصدی در تایلند وجود دارد از این رو تور تایلند و سفر به تایلند دارای تنوع بسیار زیادی میباشد. از اصلی ترین شهر های تایلند جهت سفر بانکوک ( پایتخت تایلند)، شهر ساحلی پاتایا، جزیره پوکت و جزیره زیبای سامویی میتوان اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری تایلند

این نکته را فراموش نکنید تنوع تفریحات و گشت ها در تایلند بسیار زیاد میباشد. اما به اختصار برخی از آنها را معرفی می کنیم:
بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی بانکوک:مراکز خرید بانکوک، معابد بانکوک، مزرعه تمساح، سافاری بانکوک، دریم ورلد بانکوک، بازار روی آب، برنامه شام در کشتی بانکوک بر روی رودخانه چائوپرایا، کاخ پادشاهی
بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی پاتایا:جزیره مرجان پاتایا، آلکازار شو، مینی سیام، باغ استوایی نانگ نوچ، دنیای زیر آب، پارک پاتایا و پارک آبی آن، آکواریم پاتایا
بهترین گشت ها و جاذبه های دیدنی پوکت:فیل سواری، قایق سواری در تندآب، جزیره Phi Phi، جزایر جیمز باند پوکت، فانتاسی شو
1-big-buddha-in-wat-phra-yai-temple-anek-suwannaphoom

معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai

باید بگوییم یکی از نمادهای مهم شهر پاتایا همین معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai است. مجسمه‌ای طلایی از بودا که با ارتفاع 12 متر روبه دریا قرار گرفته است. این معبد در سال 1972 ساخته شده است و به معنی معبد بزرگ بودا می باشد. مساحت بسیار زیادی به معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai و بتکده های کوچکی که در کنارش هستند، اختصاص داده شده است بطوریکه اگر بخواهید از مجسمه بودا به سایر بتکده‌ها بروید باید راه نسبتا زیادی را بپیمایید که البته این مسیر بسیار زیباست.

مار بزرگی در امتداد راه‌پله ای که منتهی به مجسمه بودای بزرگ می شود از پایین تا بالا کشیده شده است. این همان مار اساطیری در تاریخ تایلند به نام نگا Naga است. جنس این مار از طلا می باشد و طول بسیاری زیادی نیز دارد. وقتی به آخرین پله می‌رسید و در کنار مجسمه بودا قرار می‌گیرید، می‌توانید از آن بالا همه جای شهر و سواحل پاتایا را ببینید.

در قسمت های دیگر معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai، بتکده‌های کوچکتری قرار گرفته است. در چند سال گذشته به یکی از این بتکده‌ها چرخ معروف Dhamma که به نوعی بیانگر تعالیم بودا و حرکت از تاریکی به روشنایی بوده است؛ اضافه شده است.
در یک قسمت دیگر از معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai مجسمه بودای نشسته بر زمین با نام Mara را خواهید دید، شیطان در قالب زنی زیبا درصدد فریب و گمراه کردن بودا مارا Mara برمی‌آید، که بودا این موضوع را سریعا می فهمد و از شیطان دوری می‌کند و این عامل باعث می شود، شب هنگام بودا مارا Mara نشسته بر زمین از الهه زمین بخواهد که قدرتی به او ارزانی دارد تا مراقبه اش را ادامه بدهد و به روشنگری و عروج برسد، که الهه زمین نیز درخواست او را اجابت می‌کند و بودا مارا Mara شب هنگام به آسمان‌ها عروج می‌کند. اگر به تصویر این مجسمه دقت کنید، دست راست بودا را می‌بینید که اشاره به زمین دارد که حاکی از همان واقعه‌ای است که در بالا به آن اشاره کردیم. علاوه بر مجسمه ساخته شده، نقاشی هایی نیز بر دیوار‌های بتکده کشیده شده است که همگی این واقعه را تعریف می‌کنند.

در پایین پله ها، مغازه هایی برای فروش انواع و اقسام سوغاتی های معروف پاتایا نظیر مجسمه های کوچک ساخته شده با دست ، لباس، نقره جات و ... قرار گرفته اند. البته در کنار اینها، دکه های فروش مواد غذایی ، تنقلات و نوشیدنی نیز وجود دارد. یک مرکز مدیتیشن و مرکز دیگری برای پیشگویی نیز در معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai قرار دارد.

مردم پاتایا در زمان های مختلف به معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai می آیند و از بودای بزرگ سلامتی، خوشبختی و خوش شانسی را درخواست می‌کنند، همچنین مردم با خودشان میوه و گل نیز می آورند تا آن را به بودای بزرگ تقدیم کنند.

چند صد متر آنطرف تر از معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai ، یک معبد باشکوه دیگر به نام Wat Plai Laem قرار گرفته است . این معبد زیبا در سال 2004 تکمیل شده است و نوع معماری آن خاص و به همراه طیف رنگی گسترده ای می باشد. در اینجا مجسمه بودای چینی به نام Guanyin قرار گرفته است که 18 دست دارد و این در اساطیر چین و تایلند به معنی قدرتمندی در دفاع از زنان و کودکان، فقرا و بیماران است . مردم چین و تایلند باور دارند که این بودا، قدرتی بیشتر از 18 دست و شاید به اندازه هزاران دست دارد و می‌تواند در یک زمان، از چندین هزار نفر دفاع کند. در اطراف مجسمه این بودا، نقاشی های بسیاری این باور و اعتقاد قلبی را به تصویر کشیده اند. اگر علاقه مند به مطالعه درمورد آیین بودا و اعتقادات بودیسم مخصوص مردم چین هستید، حتما سری به معبد پلای لائم Wat Plai Laem بزنید.

معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai در ساحل بودای بزرگ که به اسم ساحل بنگ راک Bang Rak beach شناخته می شود، قرار گرفته است. این منطقه دقیقا در شمال شرقی ترین قسمتِ پاتایا یعنی جزیره Koh Samui قرار دارد.

همه روزه معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai از صبح تا عصر باز می باشد، البته باید بگوییم روزهای شنبه معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai شلوغ است، اگر به دنبال سکوت و آرامش هستید بهتر است غیر از روز شنبه و صبح ها به این معبد بزرگ بیایید. برای ورود به اینجا حتما لباس مناسب برای احترام به عقاید و باورهای مردم و راهبان به تن داشته باشید. هزینه ای نیز برای ورود از شما دریافت نمی‌گردد، اما همانطور که می‌دانید برای مرمت و نگهداری معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai هزینه های زیادی صورت می‌گیرد که هرگونه اهدایی از سوی شما قابل قبول می‌باشد.

چگونه به معبد وات فرا یایی برویم؟

معبد وات فرا یایی Wat Phra Yai در ساحل بودای بزرگ که به اسم ساحل بنگ راک Bang Rak beach شناخته می شود، قرار گرفته است. این منطقه دقیقا در شمال شرقی ترین قسمتِ پاتایا یعنی جزیره Koh Samui قرار دارد.

آدرس معبد وات فرا یایی

Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand پاتایا, تایلند

ساعت کار معبد وات فرا یایی

همه روزه معبد وات فرا یایی از صبح تا عصر باز می باشد.